ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИВОДА ОБЕРТАЧА КОЛОНИ НАСОСНИХ ШТАНГ
DOI:
https://doi.org/10.31471/1993-9965-2019-1(46)-62-71Ключові слова:
фонтанна арматура, дросель, сідло, насадка, знос, фракція, імітаційне моделювання.Анотація
На даний час недостатньо досліджено ефективні методи очищення насосної штанги від асфальто-смолистих та парафінових речовин і солей з використанням обертачів колони штанг. Досі не розроблено штангообертачів, які суттєво зменшують знос тіла насосної штанги чи можуть застосовуватись для колон штанг із полімерних композитів.
Особливо актуальним є розроблення ефективного обертача насосних штанг, який забезпечував би безперервне обертання колони насосних штанг для очищення від парафінових відкладів. Вибір такого методу боротьби з АСПВ за умов збереження якості продукції та виконання нормативних показників супутніх робіт із забезпеченням необхідних техніко-економічних показників у сучасних умовах є важливим і актуальним питанням.
Розроблено конструкцію штангообертача, яка забезпечує безперервне обертання колони насосних штанг від незалежного привода. Дана модернізація конструкції штангообертача дає можливість зменшити кількість швидкозношуваних деталей; забезпечує незалежність обертання від ходу верстата-гойдалки, що дає змогу провертати колону штанг у моменти, коли балансир знаходиться у верхній чи нижній точці; обертання здійснюється плавно та без ривків, оскільки при механічному приводі можливі невеликі поштовхи (коли насосні штанги труться до НКТ); забезпечує легкість заміни зношених деталей загалом і доступність огляду та заміни привода.
За допомогою програми SolidWorks проведено скінченно-елементний аналіз, складено корпус і кришку штангообертача, які з’єднано за допомогою наскрізних болтів із крутним моментом, що створює стягуючу силу, рівну 120 кН. З отриманих даних видно, що в місцях кріплення кришки до корпусу обертача за допомогою болтів виникають незначні напруження, які є допустимими для даних матеріалів.
Проведено оцінку дії ваги колони штанг на корпус обертача. Встановлено, що деформації, які виникають в місцях кріплення кришки до основи, знаходяться в межах допуску.
Таким чином, дані удосконалення забезпечують безперервну дію штангообертача, що дасть змогу зменшити обсяги відкладів парафінів у свердловині, сповільнити знос штанг та НКТ. Проведено скінченно-елементний аналіз обертача, який свідчить про його працездатність у випадку прикладання експлуатаційних навантажень
Завантаження
Посилання
Persiyantsev M.N. Dobycha nefty v oslozhnennykh uslovyyakh. M. : OOO “Nedra-Byznestsentr”, 2000. 653 p.
Kopey B.V., Kopey V.B., Kopey I.B. Nasosni shtanhy sverdlovynnykh ustanovok dlya vydobuvannya nafty Ivano-Frankivsk : IFNTUNH, 2009. 406 p.
Tronov V.P. Mekhanyzm obrazovanyya smolo-parafynovykh otlozhenyy i borba s nymy. M. : Nedra, 1995. 192 p.
http://um.co.ua/8/8-11/8-11144.html.
Clayton T. Hendrіcks, Russell D. Stevens. Sucker rod faіlure analysіs. Specіal report from Norrіs. Tulsa, 2005. 15 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторські права....