КОМПОНЕНТНИЙ ПІДХІД ДО ПЕРЕДАВАННЯ СИГНАЛІВ ТА ОБРОБЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ПРИ УЛЬТРАЗВУКОВОМУ КОНТРОЛІ

Автор(и)

  • І. З. Лютак Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
  • З. П. Лютак ІФНТУНГ, вул. Карпатська,15, м. Івано-Франківськ, Україна

DOI:

https://doi.org/10.31471/1993-9965-2024-1(56)-92-100

Ключові слова:

програмне забезпечення, компонентний підхід, ультразвук, моделювання.

Анотація

В роботі розглядається виклик, пов'язаний з різноманітністю пристроїв для ультразвукового контролю та необхідністю уніфікації отриманих даних для їх аналізу в єдиному форматі, що спростить процес контролю та дозволить розробляти нові методи аналізу. Автори підкреслюють значення відслідковуваності до оригінального джерела даних для глибшого розуміння отриманої інформації та її достовірності. Основна ціль дослідження полягає у розробці програмного забезпечення та алгоритму для ефективної обробки та аналізу даних, отриманих з ультразвукового контролю. Представлений огляд різноманітних досліджень та розробок у галузі ультразвукового контролю та використання машинного навчання для аналізу даних. Описано декілька підходів і технологій, зокрема, використання моделі на основі машинного навчання для прогнозування міцності з'єднань у 3D-друкованому бетоні, а також методики оцінки якості покриттів, нанесених адитивними методами. Автори глибоко занурюються у теоретичні основи свого підходу до аналізу даних, використовуючи концепції кінцевих автоматів стану (КАС) та конструктивної взаємодії моделі (КВМ). Кінцеві автомати стану описуються як кортежі, що включають множину станів, алфавіт, функції переходів, початковий стан, та множину приймаючих станів, дозволяючи моделювати поведінку систем через послідовності переходів між станами. Детально описуються поняття служб та їх фрагментів у контексті програмного забезпечення, де кожен компонент виконує певну функцію або обробляє пові-домлення. Важливим аспектом є моделювання трасування виконання системи за допомогою часових послідовних діаграм сполучень, що дозволяє деталізувати взаємодію між компонентами. Описується метод створення автоматизованих дерев префіксів (АДП) для кожного фрагмента служби, що уможливлює детальне моделювання поведінки системи на основі виконаного коду програми. Значна увага приділяється аналізу часових анотацій у станових машинах, з особливим фокусом на визначенні та інтерпретації змін часової поведінки. Через специфіку роботи з часовими даними, дослідження висвітлює виклики, пов'язані з шумом, ненормальністю розподілів та малими розмірами вибірки, що є типовими для аналізу продуктивно-сті реальних систем. Детально описуються інтеграція та функціональність користувацького інтерфейсу Mids+Time, який об'єднує часово-анотовані автомати різниці, евристики виявлення змін, та візуалізації в єдиному інтерфейсі. Користувацький інтерфейс Mids+Time забезпечує інтерактивні візуалізації, включаючи гістограми, контрольні карти, та графіки зміщення часових даних, які дозволяють користувачам ефек-тивно аналізувати та порівнювати продуктивність різних компонентів програмного забезпечення.

 

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Khademi P., et al. Time-Frequency Analysis of Ultrasonic Signals for Quality Assessment of Concrete. SSRN. 4397220. URL: https://ssrn.com/abstract=4397220

Smoqi Z., et al. Ultrasonic nondestructive evaluation of additively manufactured wear coatings. NDT & E International. 2023. Vol. 133. P. 102754.

Sun H., Ramuhalli P., Jacob R. E. Machine learning for ultrasonic nondestructive examination of welding defects: A systematic review. Ultrasonics. 2023. Vol. 127. P. 106854.

Hilbig A. Analysing timing behavior of component-based software systems : Master's Thesis. 2023.

Walkinshaw N., Bogdanov K. Automated comparison of state-based software models in terms of their language and structure. ACM Transactions on Software Engineering and Methodology (TOSEM). 2013. Vol. 22, No 2. P. 1–37.

Coffin M., Saltzman M. J. Statistical analysis of computational tests of algorithms and heuristics. INFORMS Journal on Computing. 2000. Vol. 12, No. 1. P. 24–44.

##submission.downloads##

Опубліковано

27.06.2024

Як цитувати

Лютак, І. З., & Лютак, З. П. (2024). КОМПОНЕНТНИЙ ПІДХІД ДО ПЕРЕДАВАННЯ СИГНАЛІВ ТА ОБРОБЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ПРИ УЛЬТРАЗВУКОВОМУ КОНТРОЛІ. Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, (1(56), 92–100. https://doi.org/10.31471/1993-9965-2024-1(56)-92-100

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ПРОГРАМИ ТА КОМПЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають