ФОРМУВАННЯ ТЕХНОГЕННИХ ЛАНДШАФТІВ І ЗАБРУДНЕННЯ ДОВКІЛЛЯ ПІД ВПЛИВОМ КАЛІЙНИХ ТА НАФТОГАЗОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Ключові слова:
родовище, розсіл, утилізація, пласт-колектор, водоносні горизонти, техногенний ландшафтАнотація
Проведено вивчення впливу на навколишнє середовище Калуш-Голинського родовища калійних солей і формування в його межах техногенних ландшафтів. Так, на основі багаторічного геохімічного моніторингу проведених авторами досліджень встановлено, що основна роль у формуванні техногенних ландшафтів та екологічного стану поруч розташованих територій належить твердим і рідким промисловим відходам хвостосховищ: шламам і стоковим водам. Домінуюча форма міграції забруднювачів в умовах автономних природних ландшафтів - аерогенна, а в умовах гірничо-долинних каскадних гуманідніх ландшафтів - гідрогенна, що обумовлює формування відповідних площинних та лінійних ареолів забруднення. На підставі проведених досліджень і узагальнень в межах Калуш-Голинського родовища калійних солей нами виділено та обгрунтовано шість типів техногенних ландшафтів.
Завантаження
Посилання
2 Геология Восточного поля Калуш-Голынского калийного месторождения / [Н.М. Джиноридзе, АИ. Поликарпов, В.П. Телегин, С.С. Коринь та ін.] // Геология месторождений калийных солей и их разведка. – Л.: ВНИИГ, 1988. – С. 3-19.
3 Хрущов Д.П. Литология и геохимия галогенних формаций Предкарпатского прогиба / Дмитрий Хрущов. – К.: Наукова дум-ка, 1980. – 316с.
4 Манюк О.Р. Підземне захоронення високомінералізованих розсолів Калуш-Голинського родовища калійних солей у виснажені розробкою поклади вуглеводнів як ефективний захід захисту довкілля / О.Р. Манюк, О.Д. Мельник, Я.М. Семчук // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. – 2008. – №1. – С. 49-57.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторські права....